System transportu wewnętrznego z wykorzystaniem toru indukcyjnego

Metazet rozwija wciąż wachlarz logistycznych rozwiązań. Oprócz znanego już systemu transportu łańcuchowego możemy zaproponować naszym klientom kolejne rozwiązanie – M-Track. Jest to system transportu z wykorzystaniem toru indukcyjnego. Wózki do zbioru, podczepione do M-tracka mogą być transportowane po całym obiekcie.

Łatwość obsługi

M-Track jest w pełni przystosowany do automatycznego transportu. Sensor podąża wzdłuż umieszczonego w podłożu przewodu indukcyjnego zgodnie z ustaloną wcześniej trasą. Jest wiele możliwości konfiguracyjnych dla każdego wózka ciągnącego. Wszelkich ustawień dokonuje się za pomocą panelu sterującego z ekranem dotykowym.

Przebieg trasy ustalony jest wzdłuż przewodu indukcyjnego, umieszczonego w specjalnie przygotowanym wycięciu w podłożu. Nasz system może być połączony w obrębie obiektu z innymi podsystemami logistycznymi, takimi jak choćby systemy załadunku / rozładunku. Jeśli w obiekcie zamontowane są automatyczne drzwi, mogą być one automatycznie otwierane i zamykane.

Wózek ciagnący sterowany indukcyjnie

Wózek ciągnący wyposażony jest w 2 tylne koła z napędem 750 Wat. Dzięki wyposażeniu wózka w drążek sterujący istnieje możliwość zarówno obsługi manualnej, jak i automatycznej. Wymagania bezpieczeństwa spełnione są poprzez obecność wyłącznika bezpieczeństwa, pozwalającego na zatrzymanie kolejki w przypadku napotkania przeszkody na trasie.

Ponadto, M-Track posiada Akumulator 24 V o pojemności 220 Ah, wskaźnik stanu naładowania baterii oraz ładowarkę. Maksymalna prędkość wózka ograniczona została względów bezpieczeństwa do 10 km/h w przypadku obsługi manualnej oraz 3 km/h dla trybu automatycznego.

Wózki do zbioru

Metazet oferuje wózki do zbioru, odpowiednie dla każdego typu uprawy. Są one każdorazowo dostosowywane do wymagań klienta. Jeśli w obiekcie posiadacie Państwo wózki, których specyfika pozwala na użycie ich w obrębie naszego systemu, mogą one zostać przez nas włączone do systemu.

Instalacja infrastruktury

Przed instalacją systemu wykonywane są szczegółowe rysunki techniczne, dzięki którym omówione mogą być wszelkie aspekty związane z funkcjonowaniem systemu. Pozwala to na lepszą współpracę z osobami koordynującymi prace nad pozostałymi instalacjami w obrębie obiektu, jak choćby instalacją elektryczną, czy też ogrzewaniem podłogowym. Po zatwierdzeniu przez nich rysunków specjaliści z firmy Metazet rozpoczną prace nad systemem.

M-Track - Instalacja przewodów

Uprawa pomidora

Uprawa ogórka

Uprawa papryki

Uprawa kwiatów i roślin doniczkowych

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ceny i działania systemu zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą mailową lub telefoniczną.