Uprawa kwiatów i roślin doniczkowych w systemie rynnowym

Coraz więcej producentów warzyw, owoców, kwiatów i roślin doniczkowych odkrywa zalety systemu rynien. Coraz większa rzesza producentów decyduje się na jednego dostawcę: firmę Formflex. Jako prekursorzy upraw na wysokim poziomie dysponujemy dużym doświadczeniem w zakresie systemów rynien uprawowych.

Nowoczesne, przenośne maszyny profilujące formują rynny w obiekcie klienta. Ważną zaletą tej metody jest możliwość uzyskania rynien o każdej pożądanej długości, składających się z jednej części. Wyeliminowano w ten sposób niepotrzebne łączenia.

Następnie rynny mogą zostać zawieszone lub ułożone na podwyższeniu w zależności od rodzaju uprawy oraz od konstrukcji szklarni.

Oto niektóre z zalet naszych systemów rynnowych

  1. Odprowadzaną pożywkę można gromadzić, a następnie ponownie wykorzystać
  2. Dozowanie wody dla każdej rośliny jest identyczne
  3. Optymalna cyrkulacja powietrza w obiekcie
  4. Lepsze kierowanie wzrostem roślin
  5. Zmniejszenie występowania chorób i szkodników
  6. Lepsze warunki dla pracowników, dzięki pracy na odpowiedniej wysokości
  7. Zwiększenie produktywności

Dostępne profile rynien pod uprawę kwiatów i roślin doniczkowych

Rynna GG – międzynarodowy standard w uprawie róży

Ta wyjątkowa rynna została specjalnie zaprojektowana z myślą o uprawie róży. Wybierając ją wybierasz bezpieczeństwo. Chroń swój plon, zwiększając go jednocześnie. Rynna GG dostępna jest niemal w każdej pożądanej szerokości. Perforacje na ściankach bocznych pozwalają na lepsze doświetlenie korzenia rośliny. Kanały wodne w rynnie GG są niemal całkowicie zasłonięte, co uniemożliwia przedostawaniu się zanieczyszczeń do odprowadzanej pożywki.

Rynna KG – rynna kanałowa

Pierwsza i najbardziej popularna rynna kanałowa, stosowana często w uprawie róż. Z uwagi na indywidualne upodobania Klientów i w zależności od sposobu uprawy możemy ją dostarczyć w kilku różnych wymiarach. Odprowadzana pożywka odseparowana jest od substratu, a wygięte ku górze ścianki rynny zapewniają doskonałe wsparcie dla substratu. W zależności od konstrukcji obiektu i specyfiki uprawy może zostać umieszczona na podporach lub podwieszona.

Rynna doniczkowa PG

W momencie stworzenia, PG była pierwszą na rynku rynną formowaną z rolki. Stała się ona jedną z najbardziej znanych rynien na świecie. Często stosuje się ją w połączeniu z rynną VG (skrzydło). Konstrukcja rynny zapewnia odseparowanie korzenia rośliny od pożywki, dzięki czemu jeszcze szybciej zapobiec można rozprzestrzenianiu się chorób roślin.  Rynna doniczkowa PG jest wciąż niezwykle popularna, a pośród plantatorów gerbery cieszy się największym powodzeniem.

Rynna VG (skrzydło)

Przeznaczona do odprowadzania nagromadzonej wody i pożywki w systemach doniczkowych PG.  Rynna ta zapewnia dużą prędkość przepływu (regulowaną poprzez zmianę stopnia nachylenia).

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji na temat uprawy w naszych systemach zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą mailową lub telefoniczną.